Domů > Aktuálně z domova > Ne základnám : POKYN DO VARŠAVY

Ne základnám : POKYN DO VARŠAVY

Vážení členové české delegace na summitu NATO ve Varšavě!

Máme pro vás jedinou instrukci.

Přestaňte tolerovat chrastění zbraněmi a prosazujte mír. Rusko je součástí Evropy a vyrábět z něj nepřítele je proti zdravému rozumu.

Summit NATO ve Varšavě je pro vás příležitostí projevit odvahu a vystoupit z řady.

Zdroj a více  : zde

.

 1. Štěpán Forgáč
  07.07.2016 na 09:13 | #1

  Způsob odporu občanské společnosti vůči diktátu státu a v současnosti už i EU je mizerně účinný. Je potřeba změnit strategii odporu. A to tak, že odpor organizovaný rozptýlenými občansky iniciativními nahradit přímým odporem občanů, prostřednictvím měst a obcí. manifestace a petice nahradit rozhodnutím občanů obce/města. Kde a jak takové rozhodnutí občanů získat? Jednoduše levně a rychlena na společném shromáždění občanů obce/města.
  Ten odpor vůči diktátu státu musí mít základ v obci/městě. Odpor těchto legálních územních celků bude mít mnohem větší účinnost. A to proto, že ne nějaká bezvýznamná skupina aktivistů, ale obyvatelé konkrétního města/obce, odmítnou být poslušny diktátu státu.
  Závěr: Odpor vůči zvůli státu může být dostatečně účinný jen skrze společné úsilí obyvatel obce/města. Nejúčinnější pak může být na základě společného – kolektivního úsilí obcí a měst.
  Závěr: Spontánní občanský politický kolektivismus je to, čeho se mocní tohoto světa bojí nejvíce. Vědí, že je jejich Achylovou patou. Je potřeba aby to věděli i občané. Pak může být úsilí o polepšení tohoto světa úspěšné.

 1. Žádné zpětné odkazy